niedziela, 7 kwietnia 2024

Spotkanie z poezją6 kwietnia 2024 roku w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej Diecezji Sandomierskiej odbyło się spotkanie autorskie z Panią Ewą Stadtmüller, pisarką i poetką z Krakowa, tworzącą przede wszystkim dla dzieci.


Uczestnicy spotkania wysłuchali opowieści o inspiracjach twórczych i pasjach autorki, zaczerpniętych z duchowości chrześcijańskiej oraz polskich tradycji rodzinnych i religijnych. Autorka recytowała wiersze, w których główne role odgrywają anioły i zachęciła także zebranych do podzielenia się własnymi refleksjami na temat doświadczeń związanych z działaniem aniołów w ich życiu. Na koniec każdy z przybyłych na spotkanie mógł wylosować kartkę z aniołem i wierszem poetki.   


Na spotkaniu zaprezentowano tomiki poezji i płytę z muzyką do tekstów poetki.
    Autorka ukończyła filologię polską i fakultet dziennikarski na AP
w Krakowie. Przez dziesięć lat pracowała jako nauczyciel języka polskiego, a od 1987 roku także jako asystent w Katedrze Pedagogiki Wczesnoszkolnej AP. Zadebiutowała w 1992 roku bajką "O tym jak robaczek świętojański otrzymał świetlistą szatkę". Obecnie ma na swym koncie ponad sto książeczek dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, zagadki, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend. Ważne miejsce w twórczości autorki zajmują książeczki o charakterze edukacyjnym. W 2003 roku Ewa Stadtmüller została wyróżniona Honorową Wstęgą Przyjaciel Przedszkolaka, a w 2008 za książkę "A – jak anioł" otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich – Feniks 2008. Współpracuje z Wydawnictwem i Drukarnią Diecezjalną w Sandomierzu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz